Nazywam się Patryk Prus. Podatkami zajmuję się od lat. Przygodę z nimi rozpocząłem jako pracownik administracji podatkowej. Pracowałem w urzędzie skarbowym, izbie skarbowej oraz Krajowej Informacji Podatkowej zdobywając wiedzę o systemie podatkowym oraz umiejętności potrzebne w pracy prawnika specjalizującego się w podatkach. Podczas pracy w administracji uzyskałem status urzędnika mianowanego służby cywilnej oraz zdobyłem uprawnienia inspektora kontroli skarbowej.

Obecnie jestem licencjonowanym doradcą podatkowym wpisanym na listę Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Współtworzyłem kancelarię Prus & Biernat-Baran Kancelaria Doradców Podatkowych sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, w której jestem członkiem zarządu. Doradzam podatnikom w zakresie korzystnego, bezpiecznego oraz zgodnego z prawem opodatkowania prowadzonej przez nich działalności gospodarczej.

Zainteresowanie podatkami oraz chęć ciągłej nauki zaowocowały studiami doktoranckimi na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, na którym przygotowuję rozprawę doktorską poświęconą konstytucyjnym aspektom opodatkowania.

Zaangażowany jestem również w działalność społeczną. Jestem współzałożycielem Stowarzyszenia Naukowego Prawa Podatkowego, w którym działam na rzecz rozwoju nauki prawa podatkowego i popularyzacji wiedzy o prawie podatkowym.

W wolnych chwilach lubię poczytać klasyków ekonomii, wybrać się na koncert jazzowy lub wędrówkę po górach. Interesuję się historią nauki, filozofią i kosmologią.

*****